MENU
klinika
Dyshohej për 16 persona të prekur

Covid-19, skuderia e Formula 1 merr lajmin e mirë

Tenis

Merret vendimi edhe për turneun e “Roland Garros”

Turneu prestigjioz francez i Roland Garros, i planikuar për të nisur më 24 maj në...

Propozimi për 92 ndeshjet

Premier League me plan special për mbylljen e sezonit

Klubet e Premier League kanë frikë se Anglia mund të jetë një vend i paaftë...

Njoftimi i IOC

Vendimi i guximshëm: Olimpiada do të zhvillohet

Pavarësisht se ka shtyrë për një afat të pacaktuar kualifikueset, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar është i...

Çdo gjë varet nga situata me Covid-19

Serie A hedh hipotezat e para për rinisjen

Shtyrja e Europianit për në vitin 2021 u bë në mënyrë që të krijonte hapësirën...

Përhapja në SHBA

Edhe ylli i basketbollit amerikan rezulton pozitiv

Agravohet situata edhe në SHBA sa i përket përhapjes së Koronavirusit. Pavarësisht masave të marra...

Tregon kreu i FSHF, Armand Duka

“Futbolli shqiptar me shumë gjasa rinis në prill”

Tashmë UEFA mori vendimin e vet për shtyrjen e Europianit dhe dha direktivat për ligat...

Dedikim për bluzat e bardha

Covid-19, atleti përshkon 61 km i mbyllur në shtëpi

Duke pasur parasysh kufizimet e marra nga qeveritë për të ndaluar zgjerimin e koronavirusit, sportistët...

Shtohen akuzat

Ronaldinho rrezikon të qëndrojë gjatë në burg

Nëse bota po përballen me situatën alarmante të përhapjes së Coronavirusit, ish-ylli i futbollit Ronaldinho...

Derivat i shtyrjes së Europianit

Shtyhet edhe “Copa Amerika”, ja kur do të luhet

  Së bashku me “Euro 2020”, edhe “Copa America” është shtyrë gjithashtu në verën e...

UEFA vë një kufi

Caktohen datat finale të Champions e Europa League

Nuk është një vendim final, por UEFA ka parashikuar dy datat e finaleve të kompeticioneve...

Vendimi i fundit

UEFA vë “vulën” për Kampionatin Europian

Kampionati Europian shtyhet me një vit, për t’u luajtur në qershor 2021. Kjo lejon kampionatet...

REKLAMA