MENU
klinika
Premier League, Java 30

Nuk ka fitues në derbin e Liverpool

Serie A, Java 25

“Poker” i Atalantës, Champions edhe më pranë

Atalanta e ka rinisur në mënyrën më të mirë të mundshme, duke fituar 4-1 në...

11 metrat, mes ferrit dhe parajsës

Kur u shpik penalltia dhe ku akordohen më shumë

Para 130 vitesh u shpik futbolli, një nga lojërat më popullore dhe më të dashura...

Gol i mbrojtësit shqiptar

Rinisje faktastike, Gjimshiti shënon për Atalantën

Rinisje fantastike e futbollit në Itali për kuqezinjtë shqiptarë. Pas fitimit të Kupës së Italisë...

Superliga e Kosovës, Java 25, renditja

Ballkani i kthehet fitores dhe garës për titull

Ka përfunduar java 25 e Superligës në Kosovë, teksa kreu është ngjeshur dhe gara do...

Premier League, Java 30

Përmbysje me “aromë Champions” për Chelsea

Chelsea ka marrë një fitore me shumë vlera, teksa ka përmbysur shifrat 2-1 ndaj Aston...

Kategoria e Parë

Përmbys sërish Elbasani, i largohet fundit

Një tjetër përmbysje e Elbasanit në transfertë, duke iu larguar edhe më shumë fundit të...

Tirana nuk njeh rivalë në futboll

Kryeqyteti bardheblu, edhe U-19 shpallet kampion

Kryeqyteti vishet i gjithi bardheblu. Ekipi i parë kryeson në Superligë, Tirana U-17 mori kupën...

Kampioni i botës në peshat e rënda

Fury në delir: Ali dhe Tyson nuk do ia dilnin me mua

Është momenti i tij, por ndoshta e tepron me disa deklarata dhe natyrisht që ka...

Kumbulla i ftohtë për merkaton

“Nuk më intereson nëse më kërkon Juve apo Inter”

Marash Kumbulla e rinisi shumë me Verona-n, si në planin individual, ashtu edhe atë ekipor,...

Mposht Partizanin në derbi

Tirana U-17 triumfon edhe në kampionat

Cilësitë e akademisë bardheblu ditën e sotme i ka treguar ekipi U-17, teksa është zhvilluar...

Realizoi të 12-in këtë sezon

Sadiku nuk ndalet, -3 gola nga rekordi

Një tjetër gol i Armando Sadikut në Segunda Division me Malagën ë e tij. Me...

REKLAMA