MENU
klinika
Bundesliga, java 29

Një gol i yllit të Bundesligës, Leverkusen i treti

Humbën jetën 39 tifozë

35 vjet nga tragjedia, Juve fitoi Champions-in e parë

Juventus ka fituar dy tituj të Champions League, por i pari është vërtet i veçantë....

Portieri shqiptar

Strakosha: Nuk e mohoj, e ëndërroj titullin me Lazion

Thomas Strakosha është gati për Lazion, me shpresën që në fund të fitojë titullin kampion....

Formula 1

Kriza, skuderia e njohur nxjerr aksionet në shitje

Vite më parë pretendonte titullin për konstruktorë, ndërsa tashmë rrezikon shkrirjen. Kompania britanike, Williams po...

“Si veshje për Halloween”

Fanella e re e një ekipi të njohur tërbon tifozët

Akoma nuk është veshur nga futbollistët në transfertë, por fanella e re e tretë e...

Asamblea voton me 28 vota pro

Gëzojnë lojtarët, miratohet buxheti i Vllaznisë

Ekipi i Vllaznisë mund të qetësohet. Pas tre orë debatesh e diskutimesh, me 28 vota...

Vendimi zyrtar

Manastirliu jep lajmin e mirë për futbollin shqiptar

Më në fund, ashtu siç pritej në fakt, ka ardhur edhe zyrtarizimi për rifillimin e...

Pas 123 edicionesh

Anulohet Maratona më e famshme e botës

Pas 123 edicionesh radhazi është dorëzuar edhe Maratona e Bostonit, më e vjetra në botë...

Ende pa rinisur gara

Shkeli protokollin, ekipit kryesues i zbriten 6 pikë

Ekipi i LASK, që kryesonte Bundesligën austriake, ka humbur vendin e parë pasi iu zbritën...

Mes tyre, edhe Hysaj

U skadon kontrata në 2021, formacioni i Serie A

Janë shumë lojtarë të Serie A kontrata e të cilëve do të skadojë më 30...

Serie A ndeshje në 3 orare

Inter, Milan dhe Juventus kundër datave të Kupës

Serie A do të rinisë më 20 qershor. Por edhe tani që data është vendosur...

Momenti historik

30 vjet më parë Boban nisi prishjen e Jugosllavisë

Një histori e vërtetë, që shumë të rinj sot do t’u dukej habi, por 30...

REKLAMA