MENU
klinika
Shërbimet për qytetarët kthehen online

Rindërtimi/ Rama: Diçka e bukur në Vorë

Dita e Ujit të Bekuar

Të rinjtë sfidojnë temperaturat e ulta, ‘shpëtojnë’ kryqin

6 janari simbolizon ditën e shenjtë të “Ujit të bekuar” dhe përcillet çdo vit si...

Fëmijët dërgohen në kopshtet më të afërta

Mbyllen shkollat e përkohshme në hotelet e Durrësit

Mbyllen shkollat dhe kopshtet e përkohshme në hotelet në Durrës, Shëngjin dhe qytete e tjera...

Vijon pezullimi i lundrimeve

Durrës/ Asnjë anije në det

Moti i keq në qytetin e Durrësit duket se ka filluar të normalizuar. Era e...

Defekte në rrjet

Era e fortë lë pa energji elektrike Fushë-Krujën!

Zona e Krujës ka mbetur pa energji elektrike si pasoje e një defekti në rrjetin...

DPD: Për të shmangur qëndrimin e pasagjerëve...

Tragetet e linjës Durrës-Bari nuk do të nisen drejt Italisë

Tragetet e linjës Durrës- Bari nuk do të nisen sot drejt Italisë për shkak të...

Dyfishohen lundrimet në Portin e Durrësit

Fluksi i emigrantëve që kthehen në ‘shtëpinë e dytë’

Për shkak të fluksit të emigrantëve që kthehen në Itali pas pushimeve të festave të...

Po bonusi?

Një mijë persona largohen nga hotelet për në shtëpitë me qira

Nga rreth 4200 banorë të prekur nga tërmeti që kanë qenë të strehuar nëpër hotele,...

"Askush s'ka vlerësuar dëmet!"

Pa strehë pas tërmetit, banorët e Durrësit: Qiratë janë shtrenjtuar

Katër mijë banorë, të cilët pas tërmetit u strehuan në hotelet e Durrësit janë të...

Qëllim, shmangien e fluksit

Durrës/ Tragetet dyfishojnë numrin e lundrimeve

Gjatë ditës së sotme por sipas parashikimeve edhe gjatë ditës së nesërme, tragetet do të...

Por ka një dallim

Pas Tiranës edhe Durrësi heq depozitat

Pas bashkisë së Tiranës, edhe ajo e Durrësit pritet të marrë një vendim për depozitat...

Itali-Shqipëri dhe anasjelltas

Nisin lundrimet në portin e Durrësit, tragetet plot

Kanë rinisur normalisht lundrimet e trageteve nga porti detar i Durrësit në drejtim të brigjeve...