MENU
klinika
U bashkohet rivalëve

Kandidati i Bindjes Demokratike ‘tradhëton’ Patozin

Detajet

AKU në aksion, bllokon 24 ton kripë dhe 42 viça nga Serbia

Në vijmësi të kontrollit me rigorozitet të çdo ngarkese me mallra ushqimore që hyn në...

Pezullimi nga qeveria

Prokurimi nga Bashkitë/ Ademi: Vendim antikushtetues!

Sipas kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi vendimi i qeverisë për të pezulluar fillimin e procedurave...

Kalon "sitën" e Vetting-ut

KPK konfirmon kreun e Prokurorisë Tropojë

Këtë të enjte është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, drejtuesi i...

Shkaku

Reshjet përmbytin tokat e mbjella në Torovicë

Disa dhjetra hektarë tokë e mbjellë ndodhen nën ujë në Torovicë të Lezhës pas reshjeve...

Flet nga Shkodra

Ambasadori zvicerian apel partive politike

Gjatë inagurimit të lulishtes “Vaso Kadia”, në Shkodër, ambasadori zvicerian Adrian Maitre ka folur edhe...

E rëndë në Tropojë

Gjendet i vdekur 12-vjeçari në lumin Valbonë

Një ditë më parë u raportua për një 12-vjeçar të cilin e mori rrjedha e...

Dëme të mëdha për banorët

Fshatrat në Vaun e Dejës ‘nën pushtetin e ujit’/ Përmbyten tokat

Rreth 100 hektare tokë janë përmbytur në fshatrat Sums dhe Barbullush në Vaun e Dejës ...

Shkodër

Përplasje në Universitet, studentja i hedh bojë në kokë Rektorit

Studentët e Universitetit të Shkodrës kanë sulmuar me bojë sot rektorin Adem Bekteshi. Ky incident...

Detajet

Pjesë e organizatës kriminale, kapet i shumëkërkuari në Lezhë

I dënuar në Itali dhe i shumëkërkuar nga drejtësia italiane. Një 48-vjeçar është vënënë pranga...

Detajet

Banorët e Mirditës në protestë: S’kemi dalë për karagjoza këtu!

Edhe mëngjesin e sotëm banorët e Mirditës ndodhen sërish në protestë. Ata kanë dalë duke...

Vrasjet mafioze në Shkodër

Vetëdorëzohet vjehrri i Fatbardh Licit

Vjehrri i Fatbardh Licit është vetëdorëzuar në policinë e Shkodrës, pas gjetjes së në arsenali...