MENU
klinika
Peisazhi politik po ndryshon

Pse në Brazil po shtohet radikalizmi?

70-vjetori pa raketa

Më në fund pak paqe në Korenë e Veriut…

Koreja e Veriut ka mbajtur një paradë të madhe ushtarake, e para që kur nisën...

Të tjera kërcënime

Trump:Do të shkaktoj rrënimin e Kanadasë

Duke u kthyer në retorikën e tij të ashpër, Presidenti i SHBA, Donald Trump paralajmëroi...

Nga The Economist

Malajzia i thotë ‘JO’ Kinës

Në gusht, tre muaj pasi koalicioni i tij opozitar e kaloi partinë malajziane që kishte...

'SHBA e ftuara e nderit'

Pas Turqisë, Amerika po kthehet nga Greqia

Ndërkohë që lidhjet ndërmjet SHBA dhe Turqisë janë kthyer në një konflikt që acarohet dita-ditës,...

Trump kërkon të nisë bisedimet

Marrëdhëniet SHBA-Iran po përmirësohen

Shtetet e Bashkuara vazhdimisht dërgojnë mesazhe në Iran për të filluar negociatat, tha presidenti iranian...

Radha e Francës...

Të gjithë po i hedhin lekët në qiell…

Franca sinjalizoi se gara hapësinore e shekullit 21 po kalon në një fazë të re,...

Përplasja që të gjithë po prisnin

Obama i zhgënjyer nga Trump…

E premtja ishte dita kur republikanët dhe demokratët dhe të gjithë gazetarët dhe politikanët u...

Samiti i Teheranit

Erdogan dhe Putin vendosin për fatin e Sirisë…

Presidentët e Turqisë, Iranit dhe Rusisë të premten nuk arritën të bien dakord për një...

Plagoset kandidati

Brazili, ‘strehë dhune’ para zgjedhjeve presidenciale

Kandidati kryesor në zgjedhjet presidenciale të Brazilit është në gjendje të rëndë pasi u godit...

Nga The Economist

Kush është pasardhësi i John McCain?

Kur senatori John McCain i Arizonës ndërroi jetë para disa javësh, Doug Ducey, guvernatori i...

Nga New York Times

‘S’ka më armë bërthamore, ia kemi premtuar Trump’

Këtë javë kanë qarkulluar lajme se Kim Jong-un i ka thënë një të dërguari të...