MENU
klinika
Historia e Jorit

S’kishte shpresë, sot e ‘shëndetshme si molla’!

Xhinxher, mente dhe shumë çajra

Luftoni alergjinë pa ilaçe!

Nëna Natyrë na ofron disa mjete që mund të ndihmojnë kundër alergjive (kollitjes dhe teshtitjes)...

Këshilla

Përfitimet që i sjell shëndetit konsumimi i bamjeve

Bamjet janë perimet e sezonit. Ato janë një burim i mirë i mineraleve, vitaminave dhe...

Teprica dëmton nervat dhe lëvizjen

Skuqje, çarje lëkure, sa duhet të konsumoni nga Vitamina B6

Vitamina B6 (piridoksina) është thelbësore për përpunimin (metabolizmin) e karbohidrateve, aminoacideve dhe yndyrnave (lipide), si...

Simptomat

Intoleranca ndaj sheqerit, komplikime serioze për jetën

Intoleranca trashëguese e fruktozës është një çrregullim i metabolizmit të karbohidrateve që shkaktohet nga mungesa...

Dëme të pariparueshme

Kujdes! Mos ushqeni bebet tuaj me qumësht me këto simptoma!

Galaktosemia (një nivel i lartë i galaktosës në gjak ) është një çrregullim i metabolizmit...

Rrëfimi i Tarës

Talasemia… Ja një histori e mrekullueshme!

Tara ka bërë transfuzionin e parë të qelizave të kuqe të gjakut, një trajtim për...

Sforcimi i zemrës

Sëmundja e arteries koronare, testi identifikues

Sforcimi i zemrës (nëpërmjet stërvitjes ose përdorimit të ilaçeve stimuluese për ta bërë zemrën të...

Njerëzit me sëmundje të mëlçisë

Niveli i oksigjenit në gjak, pse është e rëndësishme të kontrollohet!

Sindromi Hepatopulmonar është niveli i ulët i oksigjenit në gjak i shkaktuar nga zgjerimi (dilacioni...

Ekspozimi ndaj të ftohtit

Pse gishtat mpihen, dridhen, zbehen ose bëhen të kaltër!

Sindromi Raynaud, një sëmundje funksionale periferike e arteries, është një gjendje në të cilën arteriet...

Historia e rrëfyer nga prindërit

5 gjëra që disa familje duhet t’i dinë!

1. Mos e minimizoni sëmundjen e një personi duke gjykuar nëse ai “duket i sëmurë”...

Fruti i verës

Më shumë nga ç’mendonit! 8 përfitimet prej shalqirit

Shalqinjtë janë të preferuarit e verës. Ato janë të pasur me shumë lëndë ushqyese, dhe...

Reklama