MENU
klinika
Marc Marquez

“Ducati le t’i fitojë garat, rëndësi ka titulli kampion”

Kushtoi 30 mln euro

Roma godet në merkato, vjen Steven N’Zonzi

Steven N’Zonzi ka finalizuar kalimin nga Sevilla te AS Roma për 30 mln euro. N’Zonzi,...

Masa për Chievo-Juventus

Debutimi i Ronaldos në Itali, gati forcat antiterror

Cristiano Ronaldo do të luajë ndeshjen e tij të parë në Serie A në masa...

Përforcimi e zikaltërve

Ringjallja e Interit 8 vjet pas tripletës historike…

“Santiago Bernabéu” dëshmoi kapitullin e fundit të lavdishëm në historinë e Interit në Europë. Ndaj...

Real Madrid-Atletico Madrid

Superkupa e Europës, llogari të papaguara në derbi

20 vjet që nga lindja e Superkupës Europiane, këtë trofe e diskutojnë dy ekipe, fituesi...

Çinari firmosi për Alaves

Mashtrim me transferimin, hetim nga Prokuroria

Transferimi i Eraldo Çinarit në Spanjë te Deportivo Alaves është bërë nëpërmjet falsifikimit të dokumenteve dhe...

Eliminimi i tetovarëve

Shkëndija jashtë Champions, tani në play-off të Europa League

Shkëndija e Tetovës është zyrtarisht jashtë Champions League, pasi u eliminuan nga gjigantët austriakë, Red...

Refuzimi

“Messi, lamtumirë kombëtares!”

Messi i thotë “jo” kombëtares, të paktën për momentin. Lajmi ka bërë bujë nga Argjentina,...

Lamtumira e spanjollit

Zyrtare, Fernando Alonso tërhiqet nga Formula 1

Piloti spanjoll Fernando Alonso, 2 herë kampion bote në Formula 1, do të tërhiqet në...

Trajneri zikaltër

Jo vetëm blerje, Inter rinovon me Spalletin

Trajneri Luciano Spalletti do të mbetet trajneri i Inter për të paktën deri në vitin...

Fituesi i Tour de France

Kampioni i çiklizmit shtrohet në një spital psikiatrik

Pasi është arrestuar dy herë brenda pak ditësh (në Majorka dhe Frankfurt), vijojnë problemet me...

Vendimi i FSHF

Stadiumet në riparim, ja ku luan Kukësi e Kastrioti

Mbledhja e sotme ndërmjet FSHF-së dhe klubeve ka dhënë frytet e para, pasi po diskutohen...

REKLAMA