MENU
klinika
Solidarizimi

“Tifozat Kuq e Zi” japin ndihmë për të lënduarit nga tërmeti

Kur shënojnë portierët

Nga porta në portë, shihni dy golat më të fundit…

Nuk ndodh shpesh, por kur shënojnë portierët, sidomos nga porta e tyre, goli natyrisht që...

Kategoria Superiore, Java 13

Partizani mposht Laçin dhe nis arratisjen në krye

Ka përfunduar ndeshja e fundit e javës së 13-të mes Partizanit dhe Laçit. Të Kuqtë...

Serie A, Java 13

Lecce i mohon fitoren Cagliarit në limite

Duhet të ishte luajtur mbrëmë, në orën 20:45, por nga reshjet e shumta të shiut...

Vendimi i Disiplinës, nesër në gjykatë

Basketbollisti përjashtohet përjetë, pritet edhe burg

Basketbollisti i Tiranës Bruno Daliu, është përjashtuar përjetë nga të gjitha aktivitetet, pasi goditi arbitrin...

Partizani-Tirana në “Air Albania”

Derbi në stadiumin e ri, pengesa e vetme është…

Ashtu siç u proklamua javën e kaluar, me shumë mundësi ndeshja Partizani-Tirana, që përkon me...

Maradona për Federer

“Më bëj telefon po të ngacmoi kush”

Diego Armando Maradona edhe njëherë tjetër bëhet protagonist. Natyrisht, mjafton të flasë dhe fjalët e...

Reagimi i federatës

Goditi gjyqtarin, FSHB dënon aktin e basketbollistit

Federata Shqiptare e Basketbollit, përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, ka...

Nadal protagonist

Spanja fiton për të 6-n herë Kupën Davis

Ndoshta ndikoi edhe aktiviteti në fushën e vet. Spanja triumfoi për të 6-n herë në...

NBA

Clippers fitojnë thellë, bien Rockets

Skuadrat e Los Angeles pa japin spektakël këtë sezon në NBA. Pas Lakers, që kryeson...

Nota pozitive

Vlerësimet e kuqezinjve që luajtën sot në Serie A

Futbollistët shqiptarë që luajnë në Serie A vijojnë me paraqitjet e mira. Thomas Strakosha mori...

Mbrojtësi i Kombëtares

Jo vetëm Juve e Lazio, edhe Inter do shqiptarin

Ka debutuar këtë sezon në Serie A dhe menjëherë ka lënë përshtypje të mira te...

REKLAMA