MENU
klinika
Përmbysje e rezultateve të sondazheve

Asgjë nuk shkoi siç pritej…

Një konflikt i mundshëm me Rusinë

Gjermania s’mund të rrijë duarkryq përball Sirisë

Qeveria gjermane tha të hënën se ishte në bisedime me aleatët e saj për një...

Flet këshilltari i lartë qeveritar

Italia mund të largohet nga BE…

Bashkimi Evropian nuk ka nxjerrë mësim nga Brexit dhe mund ta detyrojë Italinë të rishqyrtojë...

'SHBA larg Sirisë'

Turqia, Rusia, Irani kundër SHBA

Konfliktet në Idlib e bënë samitin në Teheran të merrte shumë rëndësi. Në prag të...

Nga New York Times

Obama u kthye!

Në nëntor të vitit 2016, në një pasdite të nxehtë të humbjes së Hillary Clinton,...

Bisedime për një tjetër aleancë

Liderat evropianë kundër populistëve

Kreu i grupit liberal në Parlamentin Europian Guy Verhofstadt tha të dielën se po kërkon...

Peisazhi politik po ndryshon

Pse në Brazil po shtohet radikalizmi?

Jair Bolsonaro, kandidati i diskutueshëm i krahut të djathtë që kryesonte sondazhet në zgjedhjet e...

Mbështetja e SHBA

Kur Bushët u bashkuan të bindin Putinin për Kosovën

Pas vizitës së Presidentit Bush në Tiranë, shqiptarët pritën më kot që Kosova të zgjidhej...

70-vjetori pa raketa

Më në fund pak paqe në Korenë e Veriut…

Koreja e Veriut ka mbajtur një paradë të madhe ushtarake, e para që kur nisën...

Të tjera kërcënime

Trump:Do të shkaktoj rrënimin e Kanadasë

Duke u kthyer në retorikën e tij të ashpër, Presidenti i SHBA, Donald Trump paralajmëroi...

Nga Albert Çaçi

Beteja për Idlib-in

Idlib është një qytet, kryeqëndër e krahinës së Idlibit me 157 mijë banorë në pjesën...

Nga The Economist

Malajzia i thotë ‘JO’ Kinës

Në gusht, tre muaj pasi koalicioni i tij opozitar e kaloi partinë malajziane që kishte...