MENU
klinika
Pas marshimit paqësor në qytetet e tyre

Protesta/ Dibranët nisen në drejtim të Tiranës

Bllokuan rrugën në shenjë proteste

1 i arrestuar dhe 10 të proceduar në Lezhë

Policia e Lezhës ka arrestuar 1 protestues dhe ka proceduar 10 të tjerë, pasi akuzohen...

Protestuan për rritjen e çmimeve

Dhjetëra të arrestuar e proceduar në Mirditë e Shkodër

Policia e Shtetit ka nisur procedimet dhe arrestimet për personat që janë përfshirë në protestat...

Rritja e çmimeve

Shkodranët i drejtohen Malit të Zi për t’u furnizuar me karburant

Rritja e menjëhershme e çmimit të karburantit në vend ka nxitur qytetarët e Shkodrës që...

Përfitonin nga 2017 ndihmë ekonomike

Arrestohen 51 persona dhe zyrtarja e bashkisë Vau i Dejës

Shkodër – Finalizohet operacioni policor i koduar “Mashtrimi”. Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin...

Qytetarët bllokojnë edhe “Rrugën e Arbërit”

E gjithë Shqipëria në këmbë kundër rritjes së çmimeve

E gjithë Shqipëria ka dalë në protesta kundër rritjes së çmimeve. Përveç Rrugës së Kombit,...

Krijohen probleme në zonat e thella

Rinisin reshjet e dëborës në Dibër e Bulqizë

Kanë rinisur reshjet e borës në mëngjesin e sotëm në Dibër dhe Bulqizë. Reshjet kanë...

"Të rriten pagat"

Rritja e çmimeve, protesta në Kukës e Shkodër

Rritja e çmimit të naftës si dhe produkteve të ushqimeve bazë në vend, pas shpërthimit...

Rezultatet e 6 Marsit

PS, 19 mijë vota më shumë se PD e Shtëpia e Lirisë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet zyrtare të 6 Marsit në gjashtë bashki të...

Tentuan ta heqin qafe 2 vite më parë

I shpëtoi atentatit për herë të dytë, ky është 43 vjeçari

Ky është 43 vjeçari Aleksandër Deda që i shpëtoi atentatit për herë të dytë mbrëmjen...

Grabiti me dhunë një familje në Kurbin

Arrestohet duke hyrë në Shqipëri Gilmando Bami

Gilmando Bami, 22-vjeç banues në Fushë-Krujë është arrestuar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se...

Lezhë

Atentat me armë zjarri për herë të dytë ndaj 43-vjeçarit

Një atentat me armë zjarri është denoncuar pasditen e djeshme në Lezhë. Sipas policisë, dje...