MENU
klinika
Arsyet

Bota duhet të jetë gati për shpërbërjen e Rusisë….

Kandidaturat

Komisioneri i Zgjerimit në BE, Sllovenia e Hungaria në garë

Tani që Ursula Von Der Leyen është në krye të Komisionit Evropian është hapur rruga...

Politikat përçarëse

Johnson, kryeministri i fundit i Mbretërisë së Bashkuar?

Boris Johnson, kryeministri i ri i Mbretërisë së Bashkuar, dëshiron që britanikët të dinë se...

Interesat e Moskës

Rusia po përfiton nga konflikti Turqi-Qipro

Është një tjetër verë e nxehtë në Mesdheun Lindor. Turqia ka dërguar dy anije shpues...

New York Times

Dy gabimet e mëdha të Putinit

Me demonstratat që nuk do të ndalen, dhe arrestimet që arrijnë në 1.000 në një...

Editorial i Washington Post

Si të ndalojnë amerikanët ndërhyrjen e Putinit në zgjedhje…

Kongresi po mendon çfarë për të mbrojtur më mirë zgjedhjet e SHBA-së. Sens. Chris Van...

The Guardian

Brexit pa marrëveshje, një gënjeshtër e madhe

Brexit është një zgjedhje politike dhe ekonomike. Por një Brexit pa marrëveshje do të ishte...

Një pakt i ri

Von der Leyen i ofron ndihmë Italisë për emigrantët

Sipas presidentes së zgjedhur të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, Evropës i duhet një...

Ardhja e Boris Johnson

Europianët po ndryshojnë mendim për Brexit

Ditët e fundit kudo thuhet që britanikët sapo kanë zgjedhur Donald Trump. Gazetat janë të...

Konsolidimi i sistemit presidencial

Veprimet e Erdogan, jashtë parashikimeve

Pozicioni i kompromentuar i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim në pushtet të Turqisë (AKP) që...

"Problemet" e Gjermanisë

Dikur lokomotiva e Evropës, sot në trazira

Gjermania dikur ishte lokomotiva e Evropës, por tani po ngadalësohet ekonomikisht. Shumë besojnë se kancelarja...

Marrëveshja me vendet e BE

‘Zbutet’ Salvini, 116 emigrantë zbarkojnë në brigjet italiane

Italia tha të mërkurën se do të lejojë një anije italiane të rojeve të detit...