MENU
klinika
'Përçarjet' e koalicionit

Itali/ Salvini kërkon zgjedhje të parakohshme

Premtimet e pambajtura të Salvinit

Trumpi i Italisë, qen që leh, por nuk kafshon

Matteo Salvini, ministri i Punëve të Brendshme dhe zëvendëskryeministri i Italisë shënoi një fitore të...

Po i del kundër Putinit?

Erdogan: Nuk e njohim Krimenë si territor rus

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se Ankaraja nuk do ta njohë gadishullin e...

Editorial i The Guardian

Johnson dhe arti i humbur i diplomacisë…

Gjatë fushatës së referendumit për largimin e Britanisë nga BE, Barack Obama paralajmëroi se Brexit...

New York Times

Evropa, një laborator gjigant politik

Partitë politike, në nenin 4 të Kushtetutës Franceze, “kontribuojnë në shprehjen e votës. Ata janë...

Project Syndicate

Ambiciet e gabuara të Parlamentit Evropian

Ndërkohë që udhëheqësit e rinj po marrin përsipër institucionet thelbësore të Bashkimit Evropian, shenjat e...

Editorial i The Guardian

Johnson duhet të ndryshojë qëndrim me BE-në

Si qeveria e Boris Johnson dhe Bashkimi Evropian mashtrojnë njëri-tjetrin. Ata janë shumë larg në...

Rezultatet e sondazheve

Francezët e italianët po humbasin besimin tek BE

Ndërsa Britania përgatitet të largohet nga BE, mbështetja për institucionin ka rënë ndjeshëm në të...

Editorial i The Guardian

Është koha që parlamenti britanik të kundërshtojë Johnson

Largimi i Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje do të ishte veprimi më i...

Ndikimi i luftës SHBA-Kinë

Merkel po fsheh kokën në rërë…

Sebastian Dullien nga Instituti për Makroekonomi dhe Hulumtim i Ciklit të Biznesit ka akuzuar Kancelaren...

The Guardian

Britanisë i duhet marrëveshja, pse këmbëngul Johnson?

Ka vetëm një vend ku kryeministri britanik, Boris Johnson, duhet të jetë tani. Në Dublin,...

Nuk do të votonin për të...

Pse të rinjtë britanikë nuk e mbështesin Boris Johnson?

Daily Express po e quan këtë “efektin e Boris”. Mbështetësit ende besojnë se Johnson është...