MENU
klinika
Putin mbështet Maduron

Rusia paralajmëron SHBA-në: Mos ndërhyni në Venezuelë

Miliarderi sulmon ashpër Kinën

Soros: Zyrtarët marrin ryshfete për të pranuar investimet e Kinës

Miliarder George Soros ka sulmuar ashpër Kinën dhe presidentin e saj Xi Jinping në fjalimin...

Nuk mund ta "tradhtojë" SHBA-në

Së shpejti Kina do të jetë armike e Evropës…

Kontinenti mund të shpëtojë NATO-n, por vetëm nëse mban anën e Uashingtonit në luftën e...

Washington Post

Problemi më urgjent i SHBA nuk është muri i Trumpit…

Mbyllja e pjesshme e qeverisë në SHBA, që tanimë  është në javën e saj të...

Protestat vazhdojnë...

“Zien” Venezuela/ Pse u shkëputën lidhjet me SHBA-në?

Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se ai njeh kreun e opozitës venezueliane Juan...

The Economist

Suksesi i Kinës nuk varet nga SHBA!

Ashtu si shumica e mediave botërore, edhe presidenti amerikan Donald Trump shkroi këtë javë se...

Miratohet ligji

Kongresi votë paralajmëruese Trumpit, mbështetje NATO-s

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara miratoi me shumicë dërrmuese votash një ligj që...

Përsëri Siria i bën bashkë

Takimi Putin-Erdogan/ A do të bien dakord për “zonën e sigurt”?

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan është në Moskë për të takuar presidentin Vladimir Putin për...

The Hill

Për paqe në Siri duhet diplomaci, jo sanksione…

Shumë demokratë janë tronditur nga njoftimi i tërheqjes së trupave nga Siria nga presidenti Trump...

Mosmarrëveshjet

Dorëhiqet diplomati i DASH për çështjet evropiane, Wess Mitchell

Jep dorëheqjen Wess Mitchell, diplomati kryesor për çështjet evropiane në Departamentin e Shtetit, siç raporton...

Nga Project Syndicate

Pse Perëndimi nuk e lë Kinën të “shkëlqejë”?

Tensionet mes Kinës e Perëndimit nuk kanë gjasa të “shuhen” shpejt. Ndërkohë që mund të...

Nga New York Times

SHBA-Iran, armiq të përjetshëm?

John Limbert është një nga 52 diplomatët amerikanë, që u mbajtën peng nga Irani për...