MENU
klinika
Vazhdojnë tensionet mes dy vendeve

Përballja në Mesdhe, Erdogan i vendosur: Nuk do të tërhiqemi!

Pas trazirave në Bjellorusi

Putin premton mbështetje për Lukashenkon

Presidenti i Bjellorusisë Alexander Lukashenko, tha se Rusia është pajtuar të ofrojë asistencë të sigurisë...

A parashikohet një krizë diplomatike?!

Trump shumë shpejt rikthen sanksionet ndaj Iranit në OKB

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të tentojë të rikthejë...

Trump bën kthesën e papritur

“Edward Snowden spiun që duhet ekzekutuar”

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump deklaroi se po konsideron mundësinë për të falur ish-kontraktorin e...

VOA/ Kriza në Mesdhe

Erdogan: Nuk dorëzohemi para gjuhës së kërcënimeve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha të shtunën se Turqia nuk do të tërhiqet para...

Foto/ “Do iu tregojmë vendin turqve”

Mitsotakis, “mesazh” Ankarasë nga baza e avionëve luftarakë

Vazhdojnë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë, të cilat kanë arritur kulmin gjatë ditëve të fundit....

Lajmi i mirë për dy qeveritë

Amerika dhe Polonia nga sot bashkëpunim ushtarak

Shtetet e Bashkuara dhe Polonia nënshkruan të shtunën një marrëveshje për bashkëpunimin ushtarak. Marrëveshja në...

Si reagoi bota pas nënshkrimit të marrëveshjes?!

BE mirëpret normalizimin mes Izraelit dhe EBA

Bashkimi Evropian ka mirëpritur njoftimin për normalizimin e marrëdhënieve midis Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara...

Si është marrdhënia SHBA- Iran?

OKB-ja refuzon rezolutën e SHBA-së për Iranin

SHBA nuk arriti të sigurojnë zgjatjen e embargos së armëve nga OKB kundër Iranit.Kjo rrit...

Ç'do të ndodh më pas?!

Merkel paralajmëron përkeqësim të situatës humanitare

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi sot për përkeqësimin e situatës humanitare në të gjithë botën,...

Rivaliteti i ashpër Kinë-SHBA

‘Zbutet’ Kina, mirëpret kompanit amerikane në vend

Kina po shton përpjekjet e saj për të siguruar bizneset amerikane duke thënë se Pekini...

Ankaraja: Provokim, BE të mos përkëdhelë Greqinë!

“Aksion”, përplasen luftanijet turko-greke. Athina: Aksident!

Një luftanije greke dhe një turke u përplasën në ujërat lindore të Mesdheut ditën e...