MENU
klinika
Rikthimi i Zizu

Zidane bëhet gati për stolin e United…

Për ndeshjen ndaj Skocisë

Tjetër rikthim në Kombëtaren shqiptare

Nuk është zyrtarizuar ende nga FSHF, por trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka rikthyer...

US Open

Williams sulmon gjyqtarin, triumfon japonezja

Për herë të parë në US Open ka një fituese japoneze. Naomi Osaka ka fituar...

Personazhi i qytetit

Sabah Bizi: Miqësia ime me Beckenbauer

Sabah Bizi dhe Panajot Pano janë padyshim dy lojtarët më të mirë të historisë së...

Dueli ndaj boshnjakut

Gjetan Keta shpallet kampion bote në Dibër të Madhe

Gjetan Keta bën krenarë të gjithë shqiptarët. Nga arena e Dibrës së Madhe, boksieri shqiptar...

Liga e Kombeve

Tris i shqiptarëve, Zvicra “tenis” ndaj Islandës

Në grupin me tre ekipe, ku bën pjesë edhe Belgjika, “helvetikët” e kanë vënë veten...

Liga e Kombeve

Spanja përmbys Anglinë në “Wembley”

Një tjetër sfidë e të mëdhenjeve është zhvilluar në Ligën e Kombeve. Spanja ka mposhtur...

Të besuarit e Erjon Bogdanit

Kombëtarja U-19 fiton miqësoren ndaj Islandës

Kombëtarja shqiptare e futbollit mosha U-19, e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani, ka fituar me...

Dyshimet janë të forta

Golashënuesi rus me doping gjatë Botërorit?!

Një rrëmujë e madhe është në horizont për Rusinë. Mesfushori Denis Cheryshev, i cili gjatë...

Historia e yllit të Arsenal

“Më ofendojnë, tifozët më thërrasin lesbike!”

Marrëdhënie mes futbollistëve dhe tifozëve është një pjesë thelbësore e futbollit. Jo vetëm në aspektin...

Moto GP

Lorenzo i pakapshëm, Ducati niset i pari

Jorge Lorenzo ka dominuar provat kualifikuese të Çmimit të Madh të San Marinos dhe ka...

Ylli i Manchester City

Sane tregon arsyen e largimit nga Gjermania

Largimi i djeshëm ka bërë bujë të madhe në media, por Leroy Sane ka ikur...

REKLAMA