MENU
klinika
Bundesliga, Java 23

Bayern Munchen arrin Dortmundin në krye

Kategoria e Parë, java 18

Mbyllet faza e dytë, ja ndarja për fazën III

Ka përfunduar faza e dytë e Kategorisë Superiore, ku janë përcaktuar skuadrat që do të...

Kategoria Superiore, Java 23

Luftëtari, fitore mbijetese ndaj Teutës

Luftëtari ka qenë me shumë fat, por ka marrë tri pikë me shumë vlerë në...

Gjigantët me muskuj

Pas kosovarit, “Hulk”-un e sfidon “Goliath”

Për momentin është një sfidë në rrjetet sociale, me shpresën se të gjithë të apasionuarit...

Premier League, java 27

Bie Tottenham, titulli mbetet ëndërr

Pas 5 fitoreve radhazi, 4 në kampionat dhe 1 në Champions, Tottenham është thyer në...

Formula 1

McLaren merr flakë në bokse, 3 në spital

Gjatë kohës që makina McLaren MCL34 po dilte në pistën spanjolle të Montmelo, ka ndodhur...

Flet trajneri i Luganos

“Sadikun e zgjodha për shpirtin luftarak”

Pasi ka shënuar golin e parë me Luganon pas rikthimit të tij në Zvicër dhe...

Rrëfimi i ish-presidentit

Si Real Madrid fitoi Champions-in e 7-të

Sot Real Madrid ka 13 tituj të Champions League, duke lënë shumë mbrapa rivalët e...

Trajneri Spiro Leka

“Mësova nga rruga, ku gërvishtja gjunjët”

Futbolli shqiptar në Itali krenohet me Igli Taren, një drejtues që vitet e fundit ka...

Serie A, Java 25

Përsëri Piatek, Milan likuidon edhe Empolin

Milan ka bërë “detyrën e shtëpisë” ndaj Empolit, duke fituar 3-0 dhe duke marshuar në...

Javier Zanetti

Nga murator, në legjendë e futbollit botëror

Zakonisht është e këshillueshme që një metaforë të mos shkojë përtej kufijve të arsyeshëm, por...

Dënimi

UEFA përjashton ekipin grek nga Europa

Nuk është vetëm Skënderbeu ai që përjashtohet nga Europa, por me ndryshimin jo për trukime....

REKLAMA