MENU
klinika
Historia e Cristiano Ronaldos me Hugon

Nuk ia arriti me të atin, CR7 shpëtoi vëllain

Premier League, java 21

Liverpool nuk di të ndalet as në 2020-n…

Liverpool e nis aty ku e la, teksa vijon marshimin drejt titullit kampion. Të Kuqtë...

Nuk mund të luajë deri në verë

Juventus prezanton blerjen e parë të vitit

Është vetë klubi i Juventus që bën zyrtare gjithcka për blerjen e parë të vitit...

Ndjek Cristiano Ronaldo

Më të mirët e dekadës për gola e asiste, prin Messi

Lionel Messi është golashënuesi më mirë në rruzull me 522 gola në 521 ndeshje, statistika...

India në Botëror, Pele ndal luftën

Pesë histori në futboll që ndoshta nuk i dinit

Sporti dhe në veçanti futbolli është i mbushur me të papritura. Në përmbledhjen e mëposhtme...

Sportistët që bënë historinë

Yjet e sportit përmes fotove epike 2010-2019

Vitet 2010-2019 patën plot ngjarje nga sporti, dominime e rekorde. Më poshtë, nëpërmjet fotografive, po...

Pritet rikthimi i brazilianit

Pasardhësi i Messit, Barça 180 mln € për Neymar

Epoka e post-Lionel Messit po afrohet shpejt. Është një kohë e frikshme në Barcelonë dhe...

Pritet të dominojnë deri në 2030

10 futbollistët fenomenë të dekadës së re

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic e plot të tjerë janë në fundin e karrierës,...

Mesfushori shqiptar drejt La Liga-s

Ronaldo kërkon Keidi Baren te Valladolid

Prej ditësh flitet për një rikthim të Keidi Bares në La Liga, por jo me...

Suedezi zbarkon në Milano

Tifozët e Milanit në delir, mbërrin Ibrahimovic

Siç është bërë e ditur, Zlatan Ibrahimoviç zyrtarisht është futbollist i Milanit dhe sot pritet...

Talenti shqiptar në merkato

Tare ka një plan për të marrë Kumbullën te Lazio

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është ndër më të kërkuarit në Serie A, por...

NBA

Lakers dhe Bucks e rinisin aty ku e lanë

Dy kryesuesit e NBA në dy konferencat, Los Angeles Lakers dhe Milwaukee Bucks kanë marrë...

REKLAMA